Medycyna estetyczna

BOTOX

Zmarszczki mimiczne pojawiają się już u młodych osób. Z biegiem czasu zagłębienia powstające w wyniku często powtarzanych grymasów twarzy zaczynają się pogłębiać i utrwalać. Stopniowo tworzą się kurze łapki, zmarszczki zdziwienia czy gniewu na czole. Zastosowanie preparatów zawierających oksynę botulinową typu A pozwala na skuteczne i długotrwałe wygładzenie zmarszczek mimicznych oraz – co istotniejsze – pomaga zapobiegać ich powstawaniu.

Zabieg jest niemal bezbolesny, trwa kilka minut, towarzyszy mu uczucie delikatnego kłucia w miejscu podania preparatu. Do iniekcji używa się bardzo cienkich igieł, przed zabiegiem można dodatkowo zastosować znieczulającą maść. Rezultaty są widoczne w ciągu pierwszych dni (do około 7 dni) i utrzymują się przez następne 4 miesiące. W miarę stosowania toksyny botulinowej skóra w miejscu podania „odzwyczaja” się od marszczenia, a co za tym idzie preparat może być podawany rzadziej, z reguły stosuje się go raz na 6 m-cy.

ZABIEGI KWASEM HIALURONOWYM

 

 

 

Jedną ze skuteczniejszych metod korekcji zmarszczek jest terapia kwasem hialuronowym. Kwas hialuronowy naturalnie występuje w skórze i ma za zadanie wiązać wodę w naskórku, by skóra wyglądała świeżo i młodo.

Preparaty kwasu hialuronowego stosowane są w celu usunięcia:
• bruzd nosowo-wargowych,
• zmarszczek okolicy oczu,
• zmarszczek międzybrwiowych,
• opadniętych kącików ust,
• modelowania owalu twarzy.

Efekty widoczne są tuż po zabiegu i utrzymują się zależnie od wieku pacjenta, miejsca podania, kondycji skóry oraz ogólnego stanu zdrowia. Z wiekiem skóra traci naturalny kwas hialuronowy, który odpowiada za utrzymanie prawidłowego stopnia nawilżenia w naskórku. Również usta tracą naturalny kwas hialuronowy, co powoduje pojawienie się pierwszych zmarszczek, wysuszeniem i zmniejszeniem ich objętości.

Zabieg powiększania i modelowania ust polecany jest dla osób, które dostrzegają problem zbyt małych lub asymetrycznych ust. Wstrzykiwany preparat jest na bazie kwasu hialuronowego najwyższej jakości, który zapewnia natychmiastowy i bardzo naturalny efekt korekcji, utrzymujący się ok. 9-12 miesięcy.