Masaż

Masaż klasyczny 40/60 min – 130 zł/120 zł

Masaż klasyczny jest najpopularniejszą formą masażu.

Masaż klasyczny łączy tradycyjne techniki masowania, czyli rozcieranie, głaskanie, wyciskanie, przesuwanie, oklepywanie. Zabieg ma na celu poprawienie psychofizycznego stanu pacjenta i ma właściwości leczniczo – relaksacyjne - pobudzające.

Regularne stosowanie masażu polepsza samopoczucie, koryguje istniejące zmiany układu kostnego, po masażu odczuwamy mniejsze napięcie w kręgosłupie, plecach i karku. Masaż klasyczny poprawia wygląd skóry, jest ona lepiej dotleniona i ukrwiona.

W zabiegu wykorzystywane są odpowiedniego typu olejki, kremy, czy maści lecznicze, które w połączeniu ze sprawną techniką masażu sprawią, że ciało pozostanie całkowicie odprężone.

Masaż bańką chińską 45 min – 120 zł

Bańka chińska jest dobra nie tylko na brzuch i cellulit. Stosuje się ją również w celu likwidacji bólów kręgosłupa czy dolegliwości mięśniowych. Bańka chińska ma wiele wspólnego z bańkami akupunkturowymi (leczniczymi), które stosuje się w medycynie ludowej w przypadku leczenia wielu dolegliwości.

Sprawdź, na czym polega technika masażu bańką chińską.

Bańka chińska jest odmianą bańki próżniowej (zimnej), która wysysa powietrze pod ciśnieniem. Najczęściej można spotkać bańki wykonane z gumy, jednak stosowane są także bańki szklane i bambusowe. Ich cechą charakterystyczną jest okrągły kształt i zaokrąglone brzegi, dzięki którym mogą zassać się na skórze. Technika masażu bańką chińską została zaczerpnięta z medycyny ludowej, w której bańki wykorzystywało się w celu leczenia grypy czy przeziębień. Obecnie masaż bańką wykonuje się także w celu likwidacji bólów kręgosłupa, dolegliwości mięśniowych, cellulitu czy zmniejszenia widoczności rozstępów.

Zastosowanie bańki chińskiej w lecznictwie

Bańki chińskie wykorzystywane są m.in. w celu masażu leczniczo-relaksacyjnego. Bańki zmniejszają napięcie mięśniowe, które powoduje np. bóle kręgosłupa, a także uciskanie splotów nerwowych i stopniowe powstawanie dolegliwości całego ciała. Bóle kręgosłupa, dolegliwości mięśniowe, problemy ze stawami, bóle różnego pochodzenia (w tym migrenowe i nerwobóle), dolegliwości płucne, problemy z ukrwieniem.

Zastosowanie bańki chińskiej w kosmetologii:
usuwanie cellulitu, redukcja tłuszczu z brzucha, zmniejszenie widoczności rozstępów, wymodelowanie sylwetki, trądzik.

 

Masaż leczniczy 30 min - 120zł

Stosuje się go dla złagodzenia sztywności, napięcia i bólu mięśni (np. rozluźnia mięśnie przed i po wysiłku fizycznym).

Jest bardzo skuteczny w leczeniu migrenowego i napięciowego bólu głowy oraz bólu lędźwiowo-krzyżowego.

Masaż leczniczy działa ogólnie odprężająco, przezwycięża stres, usuwa skurcze nóg.

Ten rodzaj masażu zwiększa dopływ krwi do masowanego miejsca, co przyspiesza proces leczenia. Wykonywany regularnie jest idealną profilaktyką zdrowotną dla osób prowadzących siedzący tryb życia (np. praca przy komputerze).